neděle 6. prosince 2015

Aplikace - Mi Band Tools

Náramky nooo

Tak o Xiaomi Mi Bandu jsem již zde psal, a nějaké té app na něj nedávno vyšla nová verze jej, a v podstatě jediná věc co je u ní navíc je senzor srdečního tepu, takže já zůstávám u první generace, stejně si ten tep člověk na náramku nepřečte :D

Takže jak jistě každý vlastník Mi Bandu ví, originální aplikace od Xiaomi, toho dohromady moc neumí kromě dobré statistiky kroků, a spaní. Poslední verze se sice naučila upozornění pro aplikace, ale jen pro tři, což je škoda. Jelikož ostatní aplikace umí neomezeně skoro. Já jsem nakonec skončil u app Mi Band Tools, od českého autora. Takže aplikace umí česky a to je velký plus. A updaty vychází taky, a pořád se vylaďuje app jako taková takže supr.


Letmý pohled:

Aplikce je černobílá, jednoduchá a přehledná, takže ideální stav pro každého, a u možností v nastavení je i popisek co dané nastavení způsobí, což je fajn pro zorientaci, a že těch možností nastavení tam je.

 


 


 


 



Funkce "Šlofík"

Aplikace má funkci se jmenuje šlofík, a je to možnost že si člověk nastaví budík na náramku na chvílu, třeba na půl hodinky nebo jen na hodinu, ideálně na lehký zdřímnutí nebo nějaký čekání. Plus se se v notifikační oblasti objeví panel s budíkem, ukazatel času, takže pokud se vzbudíte dřív, víte kolik ještě zbývá přesně, nebo kolik jste přespali.


 

Google Play - Stáhnout

Aplikace stojí cca 50kč, ale udělá podle mě velkou službu, a padesát kaček neska není přece jen nic velkýho, a při představě že mě jede pořád a podporu má taky hooooodně dlouhou tak nelituji peněz. Aspoň na tu půlhodinku si ji stáhněte a projeďte rychle nastavení, rozhodně nebudete chtít ji stihnout vrátit do 30 minut co se dají vrátit app a i peníze potom.

Názor - BlackPlayer

Tak zas nějakej jen tak článek.
Jak jsem psal začal jsem používat Black Player článek, nicméně po nějaké době používání a updatů se u něj objevil malý, ale mě přímo nervy ničící bug, a to ten, že si aplikace vůbec nebyla schopná zapamatovat volbu "náhodné přehrávání zapnuto". Pokaždém puštění aplikace jsem ji musel znova zapnout, což dělat každej den dvakrát nebo i jen jednou začne člověka štvát. To by se ještě dalo, ta by prostě prvních pár skladeb jelo podle abecedy nebo jsem dycky volil nějakou první písničku podle sebe takže jedno ťuknutí. Chvíli jsem to s tím vydržel. Ale co mě vysloveně dožralo, tak to že pustím přehrávač, dám play, a místo aby našel nějakou náhodnou nebo prostě první skladbu, tak pustil vždy tu stejnou, a ještě k tomu jednu skladbu ze dvou, a pokud jsem chtěl hrát jiné musel jsem pokaždé ručně nastavit, že chci přehrávat všechny songy. Prostě se to chovalo jakoby pouštěl dycky dvou skladbovej playlist. Zkoušel jsem i mazat mezipamět, cachce, nebo reinstall. Furt to samý. Takže jsem se vrátil zpět k Omich Playeru a jsem spokojený klidný, a vždy funguje a neodmlouvá a pomocí Snapdragon audia jsme vyladil zvuk a jsem spokojený :)

Google Play - Omich Player
Blogger - Omich Player

Google Play - BlackPlayer
Blogger - BlackPlayer

středa 25. listopadu 2015

Aplikace - Mapy.cz

Někdy člověk cestuje, a potom se hodí nějaká ta mapa, nebo když vás někdo zastaví na ulici, a zeptá se na cestu. Navigace do auta často neumí pěší trasy, a Google Mapy jsou přece jen pořád závislé na netu, pro hledání cesty. A někdo prostě chce vysloveně offline věci. Tak proč ne tohle, pokud jsem někde kde to neznám, tak je to dobrý tahák, mapy se načítají skoro okamžitě díky tomu že jsou a kartě a nemusí se stahovat podklady, a jsou i nabité odkazy na obchody, restaurace, ubytování MHD.

Offline

Mapy od Seznamu sice neumí turn by turn navigaci jako navigace pro auta, ale pro pěší a turistiku jsou nejlepší co znám, a fungují opravdu offline co se tohodle týče. Po době kdy měli k dispozici jen CZ a SK mapy offline, už umí i další státy Evropy což se může hodit.
Akorát letecké snímky mám podezření že se stahují, jelikož když jsem přepl mapu na leteckou na pomalém připojení na internet tak se dlouho načítali, ale to snad jediný neduh. Jinak při zapnutí mapy najdou během vteřiny nebo dvou vaši aktuální polohu, a při projíždění mapy kolem, pořád ukazují šipečku, s vaší aktuální polohou.

 


 

 


Cestování

Mapy umí plánovat trasy jak pro pěší, tak pro auto, mhd, či kolo. Což je fajn. Já je celkem často používám když hledám nějakou ulici kolem mě, nebo cesty. Fajn přijde i když vás zastaví někdo na ulici a ptá se na cestu, s mapou co se zobrazuje hned, je mnohem snažší ukázat cestu, než jen s pomocí lámané angličtiny.
V Mapách je i odkaz na Seznamácký Batůžek, jde jsou různá zajímavý místa, typicky hrady, zámky, nějaká ta historie, v případě Brna je tam plno podzemí od kostnice až po vstup na Zelňáku.
V případě nastavení cesty, lze přidávat i průchozí body, což je fajn když jdete například na vlak a po cestě se potřebuje někde zastavit pro něco.

 


 


 


Uživatelské prostředí je příjemné přehledné, a Seznamovské no. Seznam jako vyhledávač opravdu jako nemusím, bo nic nenajde, ale zrovna tahle aplikace je velice povedená a funkční, a ztm co jsem zkoušel tak bez chyby by se dalo říct. Pro turistiku nebo jako náhrada klasické mapy do kapsy na ukázaní cesty turistům ideální. Rozhodně aspoň vyzkoušet si myslím, že by ji měl každý.


Stáhnout

čtvrtek 15. října 2015

Aplikace - Počasí Yahoo

Počasí mnooo

Ne každá předpověď je přesná, a dohromady jsou všechny spíš jen orientační, ale co je u mobilní aplikace celkem podstatná věc je i vzhled, a ten má podle mě počasí od Yahoo dobrý a příjemný. A ta předpověď je taky obstojná. Stejně i ten Aladin se kolikrát sekne, jako třeba minulý měsíc kdy mě psal že jsem v Praze, i když jsem seděl doma u kompu, jak na wifi tak na datech od operátora, do Práglu že to je přece jen pár desítek km ode mě :D

Aplikace jako taková, má příjemné přehledné a jednoduché prostředí, prostě ji pustíte a vidíte předpověď pro daný den, a na pozadí nějaký obrázek, ty se průběžně mění s každou aktualizací předpovědi nebo dnem, obrázky jsou stahované z Flickru, a pravém dolní rohu je napsaný i autor, kdo ji dal na Flick.


 



 

Pokud člověk chce delší předpověď nebo rozepsanou na hodiny, stačí sjed jakoby dolů, prostě tak jak v seznamu s kontakty. A bude zde předpověď na hodiny, na 5/10dní a nějaký ten vítr, a nakonec i východ a západ slunce kdy bude a nebude s pěkným obrázkem.


Nějaké to nastavení je přístupné potom co jej vytáhnete z levé strany, je zde možnost poštelovat města, a nějaká ta nutná reklama na ostatní produkty Yahoo,  Po ťuknutí na nastavení se zobrazí možnost, nastavit jednotky, upozornění, animace atd.



Města lze hledat jak podle názvu, tak podle PSČ, pokud chcete dodat nějaké další, než jen vaší aktuální polohu.
 Widgety jsou zde samozřejmě také, a kromě různých velikostí lze nastavit aby ukazovali i část obrázku co se stahuje zároveň s předpovědí. Což vypadá velice pěkně.


 

Stáhnout

sobota 19. září 2015

Aplikace - Gallery ICS (classic version)

Náhrada za QuickPic...

A nebo jen obyčejná galerie? No po hysterii kolem QuickPicu, jsem zkusil za něj něco najít, nakonec jsem zjístil, základní galerie od Huawei by mě stačila, jen prostě mě vadí její světlé schéma, které nezměním, tak mě napadlo zkusit něco jako obyčejnou galerku z ICS. Našel jsem přímo tohle, a je to fakt jak galerka z ICS, na prohlížení dostačuje, nahrávat na Google Disk umí taky, nějaký základní úpravy taky. Ty nicméně nepoužívám u žádné galerie, ale dělám je  v Snapseedu.
Nastavit se dá samozřejmě nějaké to řazení, podle datumu, názvu atd. ale přímé cesty na složky s fotkami chybí, nicméně pokud nemáte nechaný obrázky alb ve složce s hudbou tak to je v pohodě, a vidíte jen složky s fotkama. Jak na kartě tak ve vnitřní paměti mobilu.
Aplikaci používám už týden, a zatím jsem nepřišel na něco co by mě chybělo. Pokud jste v QuickPicu nepoužívali nějaké to otáčení, upravování co umí vysloveně jen on, atd nebo sdílení přes WiFi tak tohle je dobrá alternativa.
A rychlostí načítání je rychlejší než Piktures, či Focus, nebo Zoner, takže já jsem spokojen.
Co se mě líbí navíc, tak při prohlížení fotek ten pás s náhledy, pomocí, kterého se dá přeskakovat na další fotky.

Stáhnout

 



středa 16. září 2015

Aplikace - X-plore

Asi každý kdo používal Symbian, a chtěl nějaký lepší správce souborů na něj, tak určitě znal X-plore, a možná i jiné aplikace od jejich autorů. Některé app, se dostali i na Windows Mobile, a posléze i na Android, jedna z nich je X-plore.

Verze na Android je dle mě povedená, vcelku skoro totožná co jsem měl na staré Nokii, naučila se i cloudová uložiště, a že jich je dostatečná zásoba, Gdisk, Dropbox jsou samozřejmostí, pak tu je Box.net, Mediashare atd.

Ovládání je jednoduché, prostě pomocí schématu stromu, díky tomu jste pořád v obraze kde zrovna jste, a i na mobilu se dá používat jako dvou panelový správce souborů, stejně jako Total Commander na počítači. Stačí překlopit mobil na ležato, a nebo využít si průběžně při práci přeťukávat levý a pravý sloupec. Obě varianty jsou použitelné, a záleží na velikosti displeje, když jsem X-plore zkoušel před dvě roky na tabletu, tak to bylo úplně nejlepší, a nejpohodlnější, prakticky jak dotyková verze TC z počítače.

Režim na ležato, aneb dva panely alá TC.

Je to sice původně správce souborů, ale má vestavěné aplikace pro prohlížení obrázků, a přehrávání videa, takže nemusí během vaší práce pouštět další náročnější aplikace pokud máte něco lepšího na video, nebo na fotky, ale ukáže vám je v základním rychlém prohlížeči přímo v X-plore, i v případě že se budete koukat na fotky z webového uložiště, první chvilku bude sice obrázek rozmazanější, ale jakmile se stáhne plní velikost hned se to napraví, záleží jen na rychlosti vaší sítě. Nahrávání na Google Disk probíhá rychle, a pohodlně, opravdu jako by jste přesouvali nebo kopírovali soubory do druhé složky jen, a ne na síť.
Druhá věc, je a pro mě celkem příjemná, že se nenechali autoři zvrtat tím nemožným Material Designem, a aplikace je pořád stejná, a hlavně funkční, a nevymýšlí bláznivé věci, a způsob podpory autora je taky zábavná, prostě mu pošlete pivo :D Čeština je taky na dobré úrovni, a celé prostředí je krásně přehledné, včetně popisek v nastaveních.
Ale na menší displej než 5" bych to nezkoušel, ideální tablet, při větším nastavení nebo trochu tréniku použitelné prostředí v pohodě na 5" displeji, při nejhoším se to dá dycky používat na ležačku při věčích přesunech, a to je teprve pohodlný, možná na nějakým Notu se stylusem by to nemuselo být špatný, bohužel nemám jak vyzkoušet.

Stáhnout