úterý 30. září 2014

Aplikace - Jízdní řády

Docela často čtu o tom jak někdo používá aplikaci Pubtram na hledání spojů. Včera jsem četl že prý neumí vlaky. Tak si říkám proč lidé nepoužívají aplikaci od Idnesu která umí všechny spoje a dokonce i kombinace. A vždy funguje. Je rychlá a přehledná. S možností zobrazit mapu se zastávkami, nebo ukázat odjezdy z dané zastávky. A při vyhledání spoje ukáže i cenu jízdného. Je to vlastně mobilní obdoba idos.cz. A však velice dobrá, a mnou používaná již dlouhou dobu.


středa 24. září 2014

Aplikace - SickSky Launcher screeny

Nějak se mi zalíbil SickSky launcher, tak jsem si s ním nějaký ten čas hrál a dostal se do použitelné podoby. Relativně za malý čas vůči ostatním launcherům, a to zejména tím, že zde zas není tolik co nastavovat. Nicméně nastavit se dá tak, že práce s ním bude rychlá a přehledná. Přesně taková jakou by člověk od něj při prvním spuštění čekal. To ovšem nic nemění na tom, že v každodenním používání vede u mě Nova launcher, který i používám. A tento mě vydržel jen den. Nějak jsem si navykl na widgety v Zooperu, které jsem si sám napsal, ony přece jen ukazují víc než základní obrazovka SickSky. Jinak bych Sicky přežil a mohl jej dál používat. Dokonce hudební přehrávač mi nevadil že jsem jej měl pouze v notifikační listě pokud hrál a jinak jsem jej musel spustit ikonkou. Inu když si člověk něco vytvoří sám, tak má k tomu takový vztah, chce to používat co nejvíc. To ale nic nemění na rychlosti, jednoduchosti, a použitelnosti SickSky a zde jsou slíbené screeny.

Odkaz na původní článek zde

Tato obrazovka se spustí tapnutím na obdélníčky a čtverečky vlevo dole na obrazovce. V základu tam jsou jen Settings, Weather. Další panely se přidávají tapnutím na tři čárky nad sebou co jsou vedle křížku dole, a položkou nový panel, obdobný způsob jako přidat panel pro widget, který je ukázán dole. Panely pro zástupce aplikací se vybírají možností "Shortcuts".


Bohužel nic víc než si takto zobrazit widget nejde, nelze jej ani přesunout nahoru nebo dolů. Jen je lze takto zobrazit místo ikonek. V tom je rozdíl mezi panely "shortcuts" a "widget"

Aplikace - CCleaner

Tuto aplikaci zná mnoho z vás jistě  z prostředí Windows, kde je velmi známá a často používána. Nedávno přišla její mobilní verze pro Android. Jako důvod k nainstalování vybízí sami autoři odkazem na zkušenosti z pc verze.
Praxe je taková že základní a podle mě dostatečné čištění zvládne. Jako cache, log, stažené soubory, .apk soubory, a nějaké ty prazndnew složky. Nebojte savy z her to opravdu nesmaže. Maže pouze cache paměť nikoliv mezipaměť. Ta se dá v Androidu vymazat ve správci aplikací. Bez nutnosti nainstalovat nějakou další app.
Prostředí aplikace je jednoduché a přehledné, a celkově se aplikace chová svižně. Stejně jako všechny mazače a čističe pamětí, není vhodné ji pouštět každý den, ale stačí jednou za dva týdny či podobně.
Na rozdíl od známého Clean Mastera neběží neustále na pozadí, a nezobrazuje tuny balastu a dalších nepotřebných věci. Její vyzkoušení určitě stojí za to. A nabízí i možnosti co má čistit a co ne. Já mám například vyplé čištění logu a sms.
Jediná nevýhoda je snad absence češtiny, nicméně aplikace je tak jednoduchá a přehledná že těch pár slovíček pochopí každý. Hlavní výhoda je totální čistota od reklam, malwaru dalších blbostí.


sobota 20. září 2014

Aplikace - Next Browser

Vyzkoušel jsem již několik prohlížečů, od Chromu, přes Firefox, dokonce Boat Browser, který je hodně dobrý umí flash i Javu, jen je plná verze, která neukazuje reklamu vždy po ukončení placená. A nějak mi přišlo zbytečné platit nebo warezovat něco co lze legálně sehnat zdarma, tak jsem se vrátil k Next Browseru. Ten do určité míry taky umí flash, lze jej upravit doplňky, pro který je určen panel, jenž se vysunuje z pravé strany obrazovky. Součástí prohlížeče je i rss čtečka. Tuto vecw nepoužívám, takže dojmy z ní nesdělím. Ale za to domovská obrazovka mě velice vyhovuje a přijde mi hodně povedená, a hlavně funkční což je hlavní. Po levé straně domovské obrazovky je obrazovka s oblíbenými stránkami, po pravé zas již zmíněná rss čtečka.
Jedinou nevýhodou je snad chybějící čeština. Což mi například vůbec nevadí. A v dnešní době by snad ani nikomu vadit nemělo.
Next Browser je vcelku rychlý a na RAM podle mě méně náročný prohlížeč než například Firefox, který se mě docela i zamlouval ale byl nenasytný co se paměti týče. Synchronizace záložek je zde také. Buď pomocí Google účtu a nebo Facebook.
Tento prohlížeč stojí jistě alespoň za vyzkoušení, a nějaký ten názor si na něj uděláte sami, ale ohlasy jsou kladné, jak na Google Play, tak u mě.